“Môžeš stokrát spadnúť a byť zdolaný,
ale stokrát vstaneš a pôjdeš ďalej...”

Pohár patrí Chelsea

6.5.2012

Po víťazstve v FA Cupe si v sobotu brúsil Liverpool zuby aj na ďalšiu trofej. Vo finále prestížneho FA Cupu proti nemu stála vzkriesená Chelsea a Martin bol pri tom. Nastúpil v základnej zostave a už pred zápasom si robil zálusk na túto trofej. Tá by bola pre The Reds náplasťou za nie celkom vydarenú sezónu. Liverpool však nezačal dobre, keď ich už v úvode po bleskovej akcii zaskočil Ramires. A keď o pár minút pridal ďalší gól po krížnej strele pomedzi Martinove nohy Didier Drogba, zdalo sa, že je o zápase rozhodnuté. To by však nebol Liverpool, aby do zápasu nedal všetko. Striedajúci Andy Carroll krásnym gólom v druhom polčase znížil. Martinovo mužstvo vrhlo do boja všetky sily a nádej svitla po nádhernej hlavičke Andyho Carrolla. Celý štadión najprv vybuchol ohlušujúcim revom a potom vzápätí stíchol. Dôraznú hlavičku Andyho Carrolla stihol brankár Chelsea Petr Čech vyraziť, no vyzeralo to, že ani jeho fantastický zákrok gólu nezabránil. Rozhodcovia však napokon gól neuznali a Chelsea zvíťazila 2:1. My stále čakáme na Martinovu reakciu. Zaujíma nás najmä odpoveď na najdôležitejšiu otázku - bol to gól alebo nebol?